Sanatsal Görüş / Artist Statement“Nereden gelip nereye gittiğimizin belli olmadığı, adına hayat denen bu kısa yolculukta hayatın anlamını yaratım sürecinde buluyorum. Hayata bir anlam katabilmek adına yaratıyorum ve üretiyorum. Bu süreçte kullandığım aracı cam olabilir, kil olabilir, boya ve tuval olabilir ya da aklınıza gelebilecek herhangi başka bir malzeme… Ancak renk özgürlüğü ve ifade imkanları nedeniyle resim, en çok yoğunlaştığım alan.

Yaşadığımız yüzyılda insan olarak özümüzü ve içimizdeki çocuğun saflığını hatırlamaya ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle benim yaratımlarımda sert söylemler bulamazsınız. Ben hayatın güzel yanlarını hatırlamaya, hatırlatmaya ve bu yolla düşünmeye ve düşündürmeye ve daha da önemlisi bir geçiş dönemi olarak adlandırılabilecek olan 21.yy’da belki de en çok ihtiyaç duyduğumuz duygu olan huzur duygusunu bir anlığına da olsa uyandırmaya çalışıyorum.

Esin kaynaklarım, başlı başına bir başyapıt olan doğa ve onun en estetik parçası olduğunu düşündüğüm kediler, Antik çağ mitleri, eski Türk kültürü ve mitolojisi ve hepsinden önemlisi  çocukça “daha güzel bir dünya” hayali…”

                                                                                                               Arzu Karcı